seznam článků
Cestopis Dominikánská republika
Let ČR-Frankfurt-Punta Cana
Punta Cana
Santo Domingo
Punta Cana
Punta Cana, let do Mnichova
Mnichov, let do Prahy
Všechny strany

Cestopis Dominikánská republika 2017

Punta Cana a Santo Domingo

"Toto je nejkrásnější země, jakou kdy lidské oko spatřilo."
napsal Kryštof Kolumbus královně Isabele Kastilské, když v roce 1492
přistál v Dominikánské republice, poblíž dnešního města Puerto Plata.

I my jsme chtěli tuto krásnou zemi navštívit a tak jsme se na začátku ledna rozhodli zaletět si odpočinout k moři. Moc možností, kam v tuto roční dobu letět, kde by bylo teplé moře, není. A tak nakonec padla volba na Dominikánskou republiku a na letovisko Punta Cana. Již dříve jsme plánovali Dominikánu procestovat celou vypůjčeným autem, ale vzhledem k tomu, že mě v polovině března čeká operace druhého kolene, zvolili jsme pouze odpočinkový pobyt u moře a poznávací aktivity jsme omezili pouze na jednodenní výlet do hlavního města Santa Dominga. Zbytek ostrova snad někdy příště. Letenky jsme 5.1. koupili u německé letecké společnosti Condor, která je součástí skupiny Thomas Cook. Let Praha - Frankfurt a Mnichov - Praha byl operován společností Lufthansa a let Frankfurt - Punta Cana a Punta Cana - Mnichov společností Condor. Cena za zpáteční letenku v ekonomické třídě včetně všech tax a poplatků byla 520 eur na osobu (14.333 Kč). Zahrnuje i odletovou taxu z Dominikánské republiky ve výši 20 USD. Ubytování jsme si rezervovali také u německé cestovní kanceláře 5 vor Flug přes českou osvědčenou agenturu NaCesty.cz. Vybrali jsme si ne zrovna levný, ale opravdu kvalitní 5* hotel Grand Palladium Bávaro Suites Resort & Spa v letovisku Punta Cana na pláži Playa Bavaro resp. její části Playa del Cortecito, na východním pobřeží Dominikánské republiky. Samozřejmě All inclusive a dvojlůžkový pokoj s označením Deluxe Run of the House (DXR). Cena za osobu na 9 nocí byla 1084 eur, tedy (29.881 Kč). Zajistili jsme si u nich i transfer na hotel a zpátky na letiště za 15 eur na osobu. Před odletem jsme obdrželi od cestovní kanceláře na email voucher na ubytování i na transfer z letiště. Před odletem ještě musíme vyřešit jednu věc a tou je vízum. Pro pobyt do 90 dnů není nutné vízum, je třeba si zakoupit pouze 30-denní Turistickou kartu (Tarjeta de turista) za 10 USD na letišti u celníka nebo v automatu, platba kartou, USD i EUR. Dá se vyřídit předem na Konzulátu Dominikánské republiky v Praze (http://www.godominicanrepublic.cz/vstupni-doklady) nebo a to je nejjednodušší varianta, kterou jsme zvolili i my a to online přes internet na https://www.dgii.gov.do/Tturistaweb/home. Jednoduše to vyplníte, zaplatíte kartou a během pár minut na email přijde turistická karta, kterou stačí vytisknout a při příletu ukázat imigračnímu úředníkovi. Ušetříte si tím čas na letišti.
turisticka karta DR
Pro vstup do země je nutný pas platný 6 měsíců od vstupu do země (v pase musí být 2 volné strany) a vyplněný mezinárodní regulační formulář předaný imigračním úředníkům při příjezdu i odjezdu. Ten rozdávají letušky v letadle, ale najdete ho i na letišti.
Imigracni karta DR

Sobota 28.1.2017 - ČR

V sobotu se v 15:01 přesouváme vlakem Regiojet RJ 1014 z Ostravy Svinova do Prahy. Zvolili jsme třídu business, přece jenom je to pohodlnější za cenu 349 Kč na osobu. Cesta utekla rychle, dal jsem si ke kafi dortík a croissant se šunkou a sýrem. Do Prahy na hlavní nádraží přijíždíme v 18:12. Já jsem počkal na letišti a Martin zaběhl do směnárny Eurochange vyměnit 500 dolarů (kurz 25,35 Kč/USD). Nocleh máme zajištěný u našich známých, kteří mají byt v Praze 9, 200 metrů od stanice metra Českomoravská a O2 Arény. A když potřebujeme, není problém a půjčí nám klíče. Martin zašel do obchodního centra Harfa, které je hned vedle koupit něco na večeři. V Eurestu koupil půlku grilovaného kuřete a pečivo. Levné a dobré.